Wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce, w najlepszych regionach kraju.

Wspaniałe plaże Morza Bałtyckiego, klimatyczne osady nadmorskie i smak wędzonej ryby – to domy wakacyjne nad morzem. Dla ceniących kontakt z naturą, lubiących ciszę i spokój proponujemy wypoczynek na Mazurach, pośród urokliwych jezior i zielonych lasów – to domy wakacyjne nad jeziorem. Szukasz wyzwań, cenisz sobie krystalicznie czyste powietrze w górach – sprawdź ofertę domów wakacyjnych w górach.

Wakacje w Polsce

MORZE

Nasze polskie morze, tak często niedoceniane ma przecież tak wiele do zaoferowania. Jak mówią słowa jednej z piosenek "...morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew...". To wszystkie elementy jakie składają się na idealne wakacje. Jeśli jeszcze połączymy to z uroczym domkiem niedaleko plaży lub apartamentem w centrum jednego z nadmorskich kurortów, szykują nam się niezapomniane wakacje życia. Wspaniale jest spędzić uroczy, ciepły wieczór na tarasie z najbliższymi, po całodziennych atrakcjach. A tych nad Bałtykiem przecież nie brakuje. Największe polskie kurorty co roku dbają by żaden turysta nie wyjechał znudzony. Dla osób poszukujących odpoczynku od codziennego zgiełku idealną alternatywą będą mniejsze miejscowości, gdzie pośród przyrody można oddychać świeżym, nadmorskim powietrzem. Z każdym rokiem coraz popularniejsze staje się aktywne spędzanie wakacji, nie tylko za sprawą sportów wodnych ale ostatnio również roweru. Z myślą o turystach co rusz powstają nowe ścieżki rowerowe prowadzące wzdłuż nabrzeża. Jeśli podczas takiej podróży będziemy potrzebowali przerwy, bez większego problemu odpoczniemy na jednej z przepięknych, piaszczystych plaż.

GÓRY

Chociaż najbardziej kojarzone są z zimowym wypoczynkiem, to również latem w górach spędzimy wiele wspaniałych chwil. Nieważne czy wybieramy wyższe szczyty w Tatrach czy niższe w Sudetach, bogata oferta zarówno domków jak i apartamentów sprosta wymaganiom nawet tych niezdecydowanych. A dalej to już pozostaje wybrać czy latem z plecakiem długa wędrówka na sam szczyt czy może białe szaleństwo na stokach w towarzystwie nart czy deski. Po intensywnym wysiłku każdy zasługuje na porządny obiad w jednej z pobliskich karczm, bo przecież nie ma nic lepszego niż gorący żur czy kwaśnica po tak intensywnym wysiłku.

JEZIORA

Kraina polskich jezior jak określane są Mazury to wspaniały pomysł na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi jak i grupy znajomych. Apartamenty w większych miastach czy domki położone nad samymi jeziorami polecają się wszystkim tym, którzy dosyć mają zatłoczonych, ciasnych hoteli. A co można robić na Mazurach czy innych polskich jeziorach? Lista jest bardzo długa dzięki czemu każdy znajdzie idealną dla siebie alternatywę. Od leniwego wypoczynku na plaży, kajakarstwa, żeglarstwa aż po rowerowe wycieczki czy zbieranie grzybów podczas długich spacerów po lesie. Nie zapominamy oczywiście, że wszystkie polskie jeziora to również raj dla pasjonatów wędkarstwa. Jeśli jeszcze ktoś waha się nad wyborem wakacji, bez wątpienia przekonująca będzie ilość pokrzyżackich warowni, muzeów, skansenów czy bunkrów z II wojny światowej jakie można zobaczyć spędzając urlop na Mazurach.