Warto Wiedziec - wegry

Trego.pl - Domy wakacyjne w Polsce

Warto Wiedziec - wegry

Na Wasze wakacje na Węgrzech

Tutaj znajdziecie istotne informacje, kóre pozwolą się Wam dobrze przygotować na Wasze wakacje w jednym z naszych domów wakacyjnych.

1. Przyjazd i Odjazd

W dokumentach najmu znajduje się informacja w jakich godzinach możliwe jest przyjazd i odjazd do/z obiektu wakacyjnego. Podane na dokumencie najmu godziny przyjazdu i odjazdu są każdorazowo obowiązujące. Jeżeli nie jest podane inaczej, jako godziny odjazdu uznaje się godziny do 10.00. Generalnie klucze przekazywane są po okazaniu oryginalnych, ważnych dokumentów najmu.

W przypadku spóźnienia, należy niezwłocznie powiadomić właściciela domu lub jego reprezentanta. Właściciel domu oczekuje, iż w każdym wypadku goście poinformują go o planowanym czasie przyjazdu, również wtedy, gdy planowany czas przyjazdu mieści się w podanym w dokumentach najmu przedziale czasowym, tzn.15.00 – 18.00. Właściciela lub odpowiednie Biuro powiadomić należy za pośrednictwem załączonego druku. Prosimy zwrócić uwagę, ze przy wcześniejszym przyjeździe, zajęcie obiektu wakacyjnego możliwe jest w godzinach wskazanych w dokumentach najmu.

W przypadku spóźnienia, gdy przyjazd jest poza czasem podanym w dokumentach należy zawsze dopytać właściciela czy taki przyjazd jest możliwy i tylko po uzyskaniu jego akceptacji taki przyjazd będzie możliwy. Z reguły to właściciel domu troszczy się o przekazanie kluczy klientom. Prosimy o zrozumienie, nie należy oczekiwać, iż właściciele obiektów wakacyjnych znać będą języki obce.

2. Wielkość i wyposażenie domu wakacyjnego

3. Renowacja

W przypadku, gdy przy opisie obiektu wakacyjnego podany jest rok renowacji, nie oznacza to, że cały obiekt został w tym roku w pełni odnowiony. Odnowione mogły zostać pojedyncze pomieszczenia, np. łazienka czy kuchnia.

4. Sypialnie/Łóżka/Miejsca do spania

Sypialnie w obiektach wakacyjnych są najczęściej niewielkie i łóżka mają wymiary ok. 70/ 85 x 180/ 190 cm.

„Grand Lit“ to łóżko podwójne o szerokości ok. 130 cm, które przeznaczone jest dla 2 osób. Pozostałe łóżka podwójne mają szerokość ok. 140 – 180 cm. Łóżka wyposażone są najczęściej w materace piankowe.

Jeśli chodzi o miejsca do spania to może się zdarzyć (nawet, jeśli nie zostało to zaznaczone w opisie domu), że są to kanapy lub rozkładane fotele. W pojedynczychprzypadkach można również trafić na tzw. "łóżko jugosłowiańskie", czyli materac w drewnianym obramowaniu.

Miejsca do spania są obleczone materiałem frotte w celu ochrony materaca. Prosimy nałożyć na to normalne prześcieradła.

Tzw. "Hems " to otwarte pomieszczenie ze skosami na poddaszu, do którego prowadzą strome, drewniane schodki lub stroma drabinka, gdzie znajdują się materace położone bezpośrednio na podłodze. "Hems" nadaje się jako miejsce do spania przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, raczej nie dla starszych osób ze względu na trudne dojście.

Aneks to oddzielny domek lub przybudówka z oddzielnym wejściem, służąca celom noclegowym, ale często nie jest ogrzewana. W domach wakacyjnych należy liczyć się z ograniczoną liczbą szaf i szafek. Nie należy oczekiwać, iż na każdego uczestnika wyjazdu przypadać będzie jedna szafa.

5. Łazienka/WC

Standardu i wyposażenia łazienek//WC w domach wakacyjnach nie można porównywać ze standardem domów mieszkalnych. Łazienki najczęściej są stosunkowo małe. Jeśli w opisie podana jest informacja o prysznicu nie należy go taktować jako oddzielnej części łazienki, najczęściej prysznic połączony jest z wanna. Może się zdarzyć, że słuchawka prysznicowa podłączona jest do zlewu lub wanny. Ciepła woda pochodzi najczęściej z bojlera. Praca boilera jest często w programie automatyczym wiec nie należy go wyłączać. Domy, z reguły, wyposażone są w szambo, dlatego prosimy nie wrzucać artykułów higienicznych do WC.

6. Obiekty wakacyjne z jacuzzi i /albo basenem (wewnętrznym i zewnętrznym)

W przypadku rezerwacji, dokonanych minimalnie 3 dni przed rozpoczęciem okresu najmu, w dniu przyjazdu woda w basenie wewnętrznym podgrzana będzie do ok. 24-25°C. Ze względów zdrowotnych temperatura wody w basenie nie powinna przekraczać 26-28ºC. W basenie i jacuzzi nie należy używać mydła, żeli, szamponów itp.

Z basenów zewnętrznych można korzystać od 15. maja do 15. września, jest to uzależnione od warunków pogodowych.

Ważne wskazówki do domów z basenami (basen wewnętrzny):

drzwi i okna w pomieszczeniu z basenem należy zamykać, w przypadku nieskorzystania z basenu należy go zasłonić, prosimy nie wyłączać urządzenia do osuszania powietrza, ponieważ spowoduje to wzrost wilgotności powietrza w pomieszczeniu z basenem ogrzewanie podłogowe należy ustawić na stałą temperaturę, w przypadku nieskorzystania z basenu, należy zamknąć drzwi do pomieszczenia i ustawić ogrzewanie na 5ºC.

Wolnostojące jacuzzi: W przypadku obiektów wakacyjnych z wolnostojącym jacuzzi, przed przyjazdem gości jacuzzi zostaje napełnione wodą. W sytuacji, gdy już przed przyjazdem, goście będą wiedzieć, że nie będą korzystać z jacuzzi, należy o tym fakcie poinformować biuro serwisowe przed przyjazdem. Pozwoli to zaoszczędzić energię.

7. TV, urządzenia SAT/Antena satelitarna, Internet

W domach wakacyjnych wyposażonych w jeden telewizor bez urządzenia SAT/anteny satelitarnej, można odbierać wyłącznie lokalne programy. Jeśli podłączone jest urządzenie SAT/antena satelitarna, najczęściej odbierane są angielskie kanały. Jakość odbioru może być różna, w zależności od położenia obiektu. Ewentualne zmiany ustawianie anteny mogą dokonane odpłatnie, jedynie za zgodą właściciela konkretnego obiektu. Zwracamy uwagę, że jeżeli w opisie obiektu jest więcej niż jeden telewizor, nie oznacza to, że na każdym z nich można oglądać w tym samym czasie inne programy. Dodatkowe telewizory są często ustawione na ten sam kanał, bądź służą do podłączenia odtwarzacza DVD lub konsoli do gier. Jeżeli przy obiekcie znajduje się informacja o internecie, należy przez to rozumieć jedynie przyłączenie do internetu. Opłatę z tego tytułu należy uregulować oddzielnie na miejscu. Prosimy przeczytać odpowiednie informacje w opisie obiektu.

8. Działka/ dojazd

Działki przy obiektach wakacyjnych to często działki naturalne. Podane powierzchnie nie zawsze są w pełni możliwe do wykorzystania i mogą częściowo składać się z działki leśnej, terenu piaszczystego i wydmowego, wrzosowisk, wysokiej trawy, dziko rosnących łąk i in. Może się zdarzyć, iż właściciel część działki przeznaczy na grządki uprawne i tym samym nie będzie można korzystać z całej działki. Prosimy zwrócić uwagę, iż w przypadku niedawno wybudowanych domów działka może nie być porośnięta trawa ani krzewami, a wjazd na działkę może nie być wykończony. Dojazd do obiektów wakacyjnych rzadko jest drogą asfaltową i najczęściej jest nieprzejezdny dla samochodów sportowych i innych pojazdów z niskim zawieszeniem. Warunków drogowych, występujących w niektórych regionach nie można porównywać z tutejszymi standardami. Garaże w Europie Południowej są najczęściej przeznaczone na małe samochody osobowe.

9. Podane odległości

Podawane odległości to odległości przybliżone w linii prostej i służą orientacji.

Podawane odległości od działki do najbliższego zbiornika wodnego to odległości w linii prostej do najbliższego brzegu (morza, fiordu, jeziora). Zaznaczamy, iż w przypadku możliwości kąpieliskowych najbliższy brzeg nie oznacza najbliżej położonej plaży lub pływalni otwartej.

Podane odległości do sklepu odnoszą się do najbliższego sklepu spożywczego, mini- lub supermarketu. Prosimy jednak mieć na uwadze, iż niektóre sklepy otwarte są jedynie w sezonie głównym. Poza sezonem głównym odległość do najbliższego sklepu może być większa. Firma Trego nie jest odpowiedzialna za ewentualne zamknięcia sklepów lub restauracji.

10. Kaucja

Jeśli nie podano inaczej niż w opisie domu wakacyjnego lub dokumentach najmu kaucja jest pobierana w dniu przyjazdu. Wysokość kaucji uzależniona jest od typu i wielkości domu i podana jest w dokumentach najmu. Z reguły kaucja jest rozliczana i zwracana przy odjeździe. Przy obiektach z fioletowym symbolem błyskawicy opłaty za zużycie prąd wliczone są w cenę najmu (przy czerwonym symbolu błyskawicy w zależności od sezonu) – nie dotyczy to opłaty za korzystanie z ogrzewania. Koszty za olej opałowy, wodę, gaz, elektryczność, itp. są rozliczane z kaucji w dniu odjazdu. Podobnie, ewentualne zniszczenia i opłata za sprzątanie potrącone zostają z kaucji. Jeśli wysokość tych opłat przekracza wysokość kaucji, najemca będzie musiał uregulować dopłatę zgodnie z wystawionym rachunkiem. Prosimy zwrócić uwagę, że obowiązkowa kaucja, w przypadku przyjazdu grupach lub rezerwacjach na okres Bożego Narodzenia czy Sylwestra może zostać powiększona o 100,00 EUR za osobę.

11. Koszty zależne od zużycia/Ogrzewanie

12. Sprzątanie końcowe

Opłata za obowiązkowe sprzątanie końcowe na Węgrzech jest zawsze wliczona w cenę najmu. Jednakże nawet w takim przypadku, goście są zobowiązani do odstawienia mebli na pierwotne miejsce, posprzątania kuchni (zmywanie, opróżnienie lodówki oraz zmywarki), a także do wyniesienia śmieci. Prosimy mieć na uwadze, iż środki czystości i ściereczki do czyszczenia nie należą do wyposażenia obiektu wakacyjnego. Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione, właściciel zastrzega sobie możliwość wystawienia osobnego rachunku za te czynności.

13. Zwierzęta domowe

Niektórzy właściciele domów wakacyjnych nie wyrażają zgody na przyjazd gości ze zwierzętami domowymi, informację o tym znajdą Państwo przy opisie obiektu. Trego nie może zagwarantować, iż w obiekcie wakacyjnym nigdy nie przebywało zwierzę domowe. Prosimy o respektowanie zakazu przyjazdu ze zwierzętami. W sytuacji, gdy Trego ustali, iż goście nie przestrzegają zakazu, goście zostaną poproszeni o usunięcie zwierzęcia z domu.

Jeżeli przy opisie obiektu podany jest symbol psa, goście mogą przyjechać ze zwierzęciem domowym. Przy rezerwacji należy zaznaczyć, jeżeli goście przyjadą ze zwierzętami domowymi. Wówczas, należy upewnić się, że zwierzę domowe, ma konieczne szczepienia i wymagane zaświadczenia (prosimy dopytać weterynarza). W przypadku, gdy dozwolony jest przyjazd ze zwierzęciem domowym, chodzi o góra dwa zwierzęta. Przyjazd z większą liczbą zwierząt może nastąpić dopiero po uzyskaniu na to zgody właściciela obiektu.

Wakacje w siodle

Trego nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia powstałe podczas transportu do i z obiektu wakacyjnego lub na inwentarzu lub zabudowaniach. Zachęcamy do wykupienia, przed wyjazdem, odpowiedniego ubezpieczenia.

14. Domy dla niepalących

Niektórzy właściciele domów wakacyjnych, nie życzą sobie, aby w ich domach palono tytoń. Z reguły fakt ten jest zaznaczony w opisie danego obiektu. Właściciele sami zwracają na to także uwagę gości już na miejscu. Trego nie ma możliwości zagwarantowania ani kontrolowania czy zakaz palenia przez przestrzegany. Jednakże prosimy naszych gości o respektowanie zakazu palenia.

15. Informacje katalogowe/internetowe

Informacje te, zarówno dla katalogu jak i strony internetowej, zastępują podobne informacje z zeszłego roku i dotyczą rezerwacji na wszystkie przyjazdy w okresie od 08.01.2011 do 07.01.2012. W przypadku rezerwacji z późniejszym terminem przyjazdu obowiązuje katalog 2012 oraz informacje internetowe.

16. Insekty/Myszy/Alergie

Prosimy zwrócić uwagę, że w obiektach wakacyjnych, gdzie zwierzęta nie są akceptowane, mimo tego mogą pojawić się źródła alergii tj. roztocza. W obiektach położonych blisko natury pojawiać się mogą insekty. Odnosi się to także do rybików, mrówek, os, pluskiew, stonóg bądź kun. Pajęczyny powstają natomiast w na tyle krótkim czasie, iż także po gruntownym sprzątaniu domu mogą się gdzieniegdzie pojawić. Trego pozostaje na to niestety bez wpływu, w związku z czym nie może za to ponosić odpowiedzialności. Także sporadyczne występowanie myszy nie jest zawsze do uniknięcia. Przy większych problemach należy poinformować właściciela lub jego reprezentanta, bądź lokalne biuro Trego w celu uzyskania pomocy.

Alergie ogólnie: Trego w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za alergiczne reakcje najemców w poszczególnych obiektach wakacyjnych.

17. Prace budowlane/ hałas

Trego pozostaje niestety bez wpływu na prowadzone w okolicy domu wakacyjnego prywatne prace budowlane. W niektórych przypadkach mogą się one wiązać także z hałasem. Może się także zdarzyć, że w pobliżu domu/ apartamentu będzie znajdować się teren budowy prywatnej. Prosimy mieć na uwadze, iż także osiedlach domów wakacyjnych, mogą pojawiać się hałasy związane z codziennym funkcjonowaniem mieszkających tam ludzi. Hałas może również pochodzić z lotnisk.

18. Problemy/Reklamacje

Jeśli po przyjeździe do obiektu wakacyjnego, wbrew oczekiwaniom zostaną zauważone wady lub usterki należy niezwłocznie poinformować właściciela bądź reprezentującą jednostkę w ciągu pierwszych 72 godzin od przyjazdu, przy czym o niedokładnym posprzątaniu obiektu należy poinformować natychmiast. Skarga z tytułu wad nie może zostać wysłana mailem, musi zostać zgłoszona telefonicznie lub osobiście u właściciela lub jednostki reprezentującej. Jeśli skarga nie zostanie w przewidzianym czasie rozpatrzona, prosimy poinformować i poprosić o pomoc nasze węgierskie Biuro Serwisowe (godziny otwarcia: pon-pt godz. 9-17, sob. 9-18) lub naszą Hotline +36 30/492 62 00. Pomoc mogą Państwo także uzyskać pod numerem Hotline +45 97 97 57 57. Ewentualne obniżenie ceny najmu może mieć miejsce jedynie wówczas, gdy Trego przyjęła skargę i nie udzieliła pomocy lub nie udzieliła pomocy w określonym terminie. Jeżeli udzielenie pomocy związane jest z nieproporcjonalnie dużym nakładem, według naszej oceny pomoc może zostać udzielona w formie przygotowania odpowiedniego obiektu zastępczego.

Najemca zobowiązany jest zanotować nazwisko pracownika Trego. Ponadto najemca zobowiązany jest do zapobiegania dalszym zniszczeniom, brakom względnie zniszczeniom bieżącym oraz ewentualnie możliwego obniżenia finansowych strat/zniszczeń właściciela domu, jak i Trego.

W przypadku reklamacji, najemca zobowiązany jest dać Trego określony czas na udzielenie pomocy względnie usunięcie zniszczeń. Przedwczesny odjazd bez wcześniejszego omówienia z Trego następuje na rachunek i ryzyko najemcy. Najemca ryzykuje, że opłata za wynajem nie zostanie zwrócona i/lub roszczenia o zwrot nie będą uwzględniane. Jest to uzasadnione tym, iż najemca poprzez odjazd uniemożliwił udzielenie sobie pomocy lub usunięcie zniszczeń względnie ewentualne przeniesienie do innego obiektu wakacyjnego.

Jeżeli reklamacja podczas pobytu nie zostanie, w rozumieniu klienta, zadowalająco rozwiązana, klient ma prawo w ciągu 14 dni od zakończenia okresu najmu przesłać Trego do opracowania pisemną reklamację. Reklamację z numerem dokumentu najmu/numerem rezerwacji należy wysłać do: Trego.pl, ul. Rydzowa 43, 64-100 Leszno lub e-mail biuro@trego.pl

­Trego może nie uznać reklamacji na podstawie tego, że inni najemcy otrzymali ewentualnie lepszy obiekt wakacyjny niż opisany w katalogu. Trego zawsze dokłada wszelkich starań, aby uwzględniać szczególne życzenia naszych klientów względem np. położenia obiektu wakacyjnego, ale nie możemy tego zagwarantować.

Ewentualny zwrot obejmuje jedynie bezpośrednio materialne zniszczenia. Za szkody nie bezpośrednio materialne (szkody pośrednie) lub szkody natury niematerialnej (szkody ideowe) nie odpowiada ani Trego ani właściciele obiektów wakacyjnych.

19. Wskazówki i inne informacje

Opłata klimatyczna

W wielu obszarach gminnych pobierana jest opłata klimatyczna, opłacana jest ona na miejscu u własciciela domu. Wysokość tej opłaty jest zależna od gminy.

Dostawy prądu i wody

W szczególnie gorące lub bardzo suche dni letnie w niektórych regionach może dojść do przerw w dostawie prądu i wody. Na fakt ten Trego pozostaje jednakże bez wpływu. W takich przypadkach należy zwracać się bezpośrednio do właściciela obiektu lub jego reprezentanta. Prosimy mieć także na uwadze, iż w niektórych regionach woda może mieć nieszkodliwe, brązowe zabarwienie.

Electricity and Water supply

Ubezpieczenie/ dokumenty samochodu

Prosimy pamiętać o zabraniu prawa jazdy i dokumentów samochodowych.

Łodzie/Wędkowanie

Aby uzyskać ustawowo niezbędne zezwolenie wędkarskie, należy okazać uzyskaną w Polsce licencję wędkarską. Dalsze informacje uzyskać można w odpowiednich biurach turystycznych. Jeżeli na wyposażeniu obiektu wakacyjnego znajduje się łódź, można z niej korzystać w okresie od maja do września (w zależności od warunków atmosferycznych). Prosimy mieć na uwadze, iż wymagane kamizelki ratunkowe nie należą do wyposażenia. Używanie łodzi odbywa się na własną odpowiedzialność najemcy.

Centralne odrzewanie

Centralne Ogrzewanie oznacza, że budynek wyposażony jest we własne urządzenie grzewcze, np. kocioł grzewczy z opałem, jak węgiel lub drewno.

Sprzęt do zabawy

Pod pojęciem „sprzęt do zabawy“ rozumie się albo huśtawkę, piaskownicę, huśtawkę wahadłową, domek do zabawy, zjeżdżalnię lub kombinację tych sprzętów. Korzystanie z tych sprzętów odbywa się na własną odpowiedzialność klienta.

Grill

Na wyposażeniu wielu obiektów wakacyjnych znajduje się grill. W niektórych przypadkach przed użyciem grill należy wyczyścić, np. w sytuacji, gdy grill nie był dłuższy czas używany. Nie zwalnia to jednak od wyczyszczenia grilla przed odjazdem z domku.

Sauna

Prosimy nie wlewać wody na urządzenie grzewcze w saunie, ponieważ może to prowadzić do znacznych zniszczeń lub awarii prądu.

Solarium

Lampy solaryjne są zazwyczaj przymocowane specjalnymi pasami nad łóżkiem. Nie polecamy korzystania z solarium osobom poniżej 18 roku życia.

GPS—Współrzędne w opisie drogi dojazdu

Podane w opisie drogi dojazdu współrzędne GPS nie odnoszą się zawsze bezpośrednio do obiektu wakacyjnego i zastrzegamy sobie prawo do błędow w danych GPS. Współrzędne GPS odnoszą się do najbardziej odpowiedniego miejsca, którym może być najbliższa ulica, skrzyżowanie lub inne. W przypadku, gdy przekazanie kluczy ma mieć miejsce gdzie indziej niż w obiekcie wakacyjnym, współrzędne GPS będą odpowiadały miejscu przekazania kluczy. Prosimy jednak, aby zawsze przed przyjazdem sprawdzić, czy współrzędne GPS odpowiadają adresowi obiektu wakacyjnego.